Ataya Şiir, Samsun Atatürk Heykeline Saldırı

Ataya şiir, ataya saygı, atanın ilke ve inkılaplarını benimsemek, onun çizdiği rotayı ve görüşlerini idrak edebilmek çok önemli. Dünya devletlerinin bile gıptayla baktığı, her zaman takdir ettiği mukaddes bir şahsiyetten bahsediyoruz. Bahsettiğimiz şahsiyet elbette Mustafa Kemal ATATÜRK. Ataya şiir olayı nereden çıktı, neden böyle bir şiir kaleme aldınız diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bendeniz zaman zaman gerçek ve sanal alemdeki çarpıklıkları kendime has üslubumla kaleme almayı ve okuyucuyla paylaşmayı severim.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Samsun’da atatürk heykeline çirkin bir saldırı oldu. Bir çok suçtan sabıkası bulunan iki tane müptezel sabaha karşı araçlarıyla geliyorlar, erinmeden üşenmeden heykele urgan, halat v.s. bağlayıp yıkmaya çalışıyorlar. Daha sonra vatandaşların ihbarı üzerine paniğe kapılarak olay yerinden kaçıyorlar. Madem ciğeriniz var, madem delikanlısınız neden kaçıyorsunuz ? Yaptığınız işin arkasında neden durmuyorsunuz ? Sağolsun Samsun Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz kaçan iki saldırganı tespit ederek anında yakalıyor ve sevk edildikleri Adli Makamlarca tutuklanıyorlar.

Ataya şiir

Ataya şiir

Alkollüydüm Hatırlamıyorum !

Vay efendim sabahlara kadar alkol ve uyuşturucu aldık, ne yaptığımızı bilmiyoruz, hatırlamıyoruz. Zıkkımın kökünü içseydin de burnundan kanlar gelseydi. Bütün suçlular, caniler, katiller, çocuk ve kadın istismarcıları; ardına saklandığınız alkol şişesi veya içtiğiniz envai çeşit uyuşturucular sizi kurtaramayacak. Biraz adam olun ve erkekçe ortaya çıkıp evet kendi hür irademle bu işi yaptım, pişman değilim diye ifade verin. Sanki alkollü olmak veya uyuşturucu kullanmak veya kendinde olmamak bir hafifletici sebepmiş gibi bütün suç makineleri bunu söylüyor. Sen ufacık aklınla Yüce Türk Mahkemeleri önünde “Alkollüydüm, Ne Yaptığımı Bilmiyorum” demekle suçtan kurtulabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Tabi koskoca hakim de size şunu diyecek, madem alkollüydünüz, kendinizde değildiniz, bu seferlik sizi affediyorum!

Madem alkol tüm aklınızı alıyor, sağlıklı düşünemiyor, ne yaptığınızı bilmiyorsunuz, neden getirdiğiniz o urganlarla kendinizi asmadınız? Demekki aklınız başınızda, ne yaptığınız gayet iyi bilen, cezai ehliyeti tam olan iki tane müptezelsiniz. Bana ve topluma kalsa sizi bir dakika yaşatıp ta oksijen tüketmenize bile müsaade etmem de, yasalarımız buna izin vermiyor. Evet sevgili okurlar, islami sohbet odaları olarak, zaman ve fırsat buldukça hem sanal hem reel hayattaki infial oluşturan hususları sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Sizin de aklınıza gelen, efendim şu konuyu da işlermisiniz, bizim için araştırırmısınız diyebileceğiniz hususlar olursa, konu altından lütfen iletin yardımcı olmaya çalışırım. Ben yazarınız GazeL bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız. 

 

Üç beş ipsizin
İpi yıkamaz heykelini
Çıkaramaz gönlümüzden
Sana olan sevgimizi

Sen Cumhuriyetsin
Faziletsin gönüllerde
Ebediyen yaşayan
Fanisin kalplerimizde

Yedi düvele meydan okuyan
Koca yüreğin yüreğimiz
Bağımsızlık karakterimiz
Medeniyet şiarımızdır

Açtığın yol da yürüyeceğiz
Karanlık olsa da ufkumuz
Engelleri aşan gücümüz
Sarsılmaz imanımız var

Bayan GazeL
07.02.2022

https://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2022/02/ataya-siir.pnghttps://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2022/02/ataya-siir-300x300.pngEzeLGenel
Ataya Şiir, Samsun Atatürk Heykeline Saldırı Ataya şiir, ataya saygı, atanın ilke ve inkılaplarını benimsemek, onun çizdiği rotayı ve görüşlerini idrak edebilmek çok önemli. Dünya devletlerinin bile gıptayla baktığı, her zaman takdir ettiği mukaddes bir şahsiyetten bahsediyoruz. Bahsettiğimiz şahsiyet elbette Mustafa Kemal ATATÜRK. Ataya şiir olayı nereden çıktı, neden böyle...