Dini Sohbet Odaları Seviyeli

Dini sohbet odaları seviyeli bir platform olarak, İnternet camiasında yerini alan muhabbet siteleri arasında yerini almıştır. Bu tarz yerlerde islami değerlere uygun bir halde söyleşiler yapılması mümkün kılınmıştır. Dini hassasiyetlere değer verilen toplumlarda hayatını idame ettiren bireyler, ilişki ve irtibatlarını bu minvalde yaşamak istemektedir. Teknolojik gelişmeleri hayatına entegre eden Müslümanlar, dini kurallara ve islami normlara en uygun şekilde dizayn edilmiş sohbet sitelerini tercih etmeye başlamışlardır.

Bu da son derece anlaşılabilir ve makul bir durumdur. Dini sohbet odaları seviyeli arkadaşlıklara ve dostluklara zemin hazırlamaya devam etmektedir. Bir çok insan gerçek ve gündelik hayatta bulamadığı sıcaklığı ve yakınlığı bu tür temiz islami sohbet siteleri vasıtasıyla yaşamaktadır. Özellikle hanım kardeşlerimiz, erkeklerden her zaman bir adım önde gitmekte, onların kendi hemcinsleriyle kurduğu muhabbet ve arkadaşlık her türlü takdirin üzerindedir.

Dini Sohbet Odası Seviyeli Sohbetin Kuralları

Dini sohbet odaları seviyeli sohbetin bir takım kuralları mevcuttur. Kurallar hayatımıza yön veren yegane kriterlerdir. Kurallar bütün yaşamımıza etki etmekte, gittiğimiz veya bulunduğumuz her platformda farklı kurallarla karşı karşıya gelmekteyiz. Çünkü kural, kaide, disiplin, nizam, intizam bulunmayan bir yerde terör, anarşi, başıbozukluk gibi bir çok rahatsız edici durumla karşılaşabilirdik. Bu nedenle siz de takdir edersiniz ki; dini sohbet odaları seviyeli sohbet edebilmek için kurallara uymak, uymayanları uyarmak en başlıca görevlerimizdendir.

Dini sohbet odaları içerisinde sohbete dahil olmak, arkadaşlık kurmak istiyorsanız, site sahibi ve yöneticileri tarafından belirlenen kurallara harfiyen uymak mecburiyetindesiniz. Diğer yazılı sohbet hizmeti veren sitelere göre, dini sohbet odaları seviyeli bir muhabbetin tesisi için aşağıdaki kuralları tekrar gözden geçirmek sizlerin yararınadır.

1- Sitenin genel yapısına uygun olmayan, küfür ve hakaret içeren, sakıncalı olarak kabul edilen nickler kullanmak,

2- Sövme, tehdit, hakaret, kişileri öteleyici, aşağılayıcı, bölücü terimler ve söylemlerde bulunmak,

3- Irk, mezhep, din v.s. konusunda insanları bir kalıba koymaya çalışmak, ayrıştırmak,

4- Başta gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti kurucuları, bu uğurda mücadele edenler ve hali hazırda Türkiye Cumhuriyeti yönetiminde bulunan devlet büyüklerine ve yöneticilerine hakaret ve küfür etmek,

5- Mevcut ve yürürlükte bulunan yasalara, kanun ve nizamlara, devlet kurumlarına atıp tutarak halkı kin nefret ve isyana teşvik etmek kesinlikle yasaktır. Yasaklara, uyarılara aldırış etmeyenler süresiz olarak siteden uzaklaştırılabilir.

Dini Sohbet Odalarında “BAN” Dediğimiz Uzaklaştırma ve Ceza Sistemi Nasıl Çalışır?

Arkadaşlar chat sitelerinden profesyonel bir admin tarafından uzaklaştırıldıysanız oraya giriş yapmanız gerçekten çok zordur. Çünkü hali hazırda kullanılan İrc sistemlerinde sisteme giriş yapan her cihazın benzersiz bir “İD” numarası mevcuttur. Bu İD numarasına ban atıldığı zaman artık o cihazla siteye giriş yapmanız olanaksızdır. “İP” numarasını değiştirseniz bile, sistem sizin cihazınızı tanıyacak ve girişinizi engelleyecektir. Bakınız aşağıda bir yasaklama örneği vermeye çalışıyorum.

[16:39] <&EzeL> !wban list
[16:39] <%G-Bot> 1 -) Nick: Ramazan ID:       403768560 Yasaklayan: EzeL
[16:39] <%G-Bot> 2 -) Nick: Dj-Mecnunn ID: 3880587531 Yasaklayan: EzeL
[16:39] <%G-Bot> 3 -) Nick: Ciddi_jacop ID617317602 Yasaklayan: YaSeMiN
[16:39] <%G-Bot> 4 -) Nick: Alev_slev ID:      483489748 Yasaklayan: GaRipPrenS

Gördüğünüz gibi burada pembe renkle belirtilen İD numaraları aslında cihazın benzersiz kimliğini temsil etmektedir. Buradaki banlar kaldırılmadığı müddetçe kişi aynı cihazla bir daha sohbet odasına giremeyecektir. Bu nedenle bir sohbet sitesine girdiğinizde /RULES komutunu kullanarak sunucu kurallarını okumanız gerekmektedir. Chat sitelerinde dikkatimizi çeken bir diğer hususta, özellikle kadın rumuzu kullanan kullanıcılara karşı özel bir eğilim ve ilgide bulunulmasıdır.

Bu davranış bizlere sohbet sitesine giriş yapan Erkeklerin şahsiyetçi bir tutum yerine Cinsiyetçi bir yaklaşımda bulunduklarını açıkça göstermektedir. Bu yaklaşım tarzı son derece çirkin ve yakışıksız bir durumdur. Eğer bir sohbet sitesine girdiğin anda kadın/erkek ayrımı yapmadan güzel bir sohbet ortamı oluşturup, daha sonra güzel bir şekilde çıkış yapabiliyorsan ne mutlu sana. Eğer yukarıdaki kıstaslara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıdaki resime tıklamak suretiyle odalarımıza giriş yapabilirsiniz.

Yazıarası

Yazıarası

Benzer Konu Başlıkları

 

https://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2022/02/dini-sohbet-odalari-seviyeli.pnghttps://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2022/02/dini-sohbet-odalari-seviyeli-300x300.pngEzeLDini Konular
Dini Sohbet Odaları Seviyeli Dini sohbet odaları seviyeli bir platform olarak, İnternet camiasında yerini alan muhabbet siteleri arasında yerini almıştır. Bu tarz yerlerde islami değerlere uygun bir halde söyleşiler yapılması mümkün kılınmıştır. Dini hassasiyetlere değer verilen toplumlarda hayatını idame ettiren bireyler, ilişki ve irtibatlarını bu minvalde yaşamak istemektedir. Teknolojik gelişmeleri...