Duabahçesi Sohbet Size Neyi Hatırlatıyor?

Duabahçesi Sohbet odalarına giren bir çok Müslüman, dua bahçesi araması yaparak İslami sohbet sitemize girmeye devam ediyor. Bu arayışların asıl amacı tasavvuf sohbet başlığı altında her gün ayrı bir konunun işlendiği platformu takip etmek. Mobil chat yapılmasına olanak sağlayan sitemizin her türlü mobil cihaza cevap verecek şekilde dizayn edilmesi neticesinde; bir çok soru cevabını bulmuş oluyor. Bu soruların en başında, İnternetten dini sohbet dinlemenin sevabı var mı? ve  İslami Sohbet dinlemenin önemi ve faziletleri nelerdir? gibi sorular gelmekte.

Duabahçesi Sohbet Odalarının Fazileti ve Faydaları Nelerdir?

İslami Bilgilere kıyamet kopana kadar ihtiyaç duyulacaktır. Bu sohbetlerin konuşulduğu toplantılara Müslümanlara sohbet denir. İnsanın yaşı kaç olursa olsun bu  sohbet meclislerinden her zaman faydalanabilir. İslam ile alakalı Konuların konuşulduğu dini mekanlar kazanılması muhtemel olan fayda manevi birikimlerdir. İnsanın kendini itikadı ve ilmi açıdan geliştirmesini sağlayan bu meclislerin müminlere birçok faydaları vardır. dua bahçesi nde dini Sohbetler yaparak manevi kazanımları ele almaya çalıştık. Bu ortamların bize ahiret için sağladığı faydalar aşağıdadır.

İnsan bu dünyada kimlerle arkadaşlık ettiğine, kimleri sevdiğine çok dikkat etmelidir çünkü insanların bu dünyada yaptığı arkadaşlıklar kıyamet günüde onlara eşlik edecektir. Eğer bir kimse fasık insanlarla dostluk kuruyorsa ahirette de onlarla zor durumda olacaktır. Eğer tam tersini yapıp müminlerle zamanını İslam’a adayarak geçiriyorsa öbür dünyada müminlerle haşr olacaktır

İlim meclislerindeki insanların amacı İslam’ı doğru şekilde öğrenmek ve onları hayatlarına geçirmektir. Buralara ister yürüyerek ister araçla gidelim her an sevap yazılır. Attığımız adımlar veya araçla gidiyorsak tekerleğin her döndüğünde yazılan sevaplar vardır. İnsanlar daha giderken bu kadar sevap alırken, bu güzel ortamların yaşanmasını sağlayanlar büyük manevi kazanç elde ederler. Bu toplantıları duyuranlarda o kazançtan nasibini alırlar. Bir kişi böyle bir duabahçesi sohbet toplantısı duyup gitmeye niyetlenirse ve son anda acil bir işi çıkıp orada bulunamazsa, adeta oraya gitmiş gibi sevap alır. Çünkü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV): ‘Müminin niyeti amelinden daha hayırlıdır’ (Taberânî) buyurmuşlardır. Nefs müminlerin ibadet etmesini sevmez. Öyle nefsi yenip sohbet meclislerinde bulununca insanlar Allah(cc) rızasını kazanmak için büyük bir ibadet yapmış olurlar.

  • Duabahçesi Sohbet meclisleri öyle yerlerdir ki Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) şöyle buyurmuşlardır: “-Cennet bahçelerine uğradığınız zaman istifade ediniz.” buyurdular.
  • Sahabeler: “-Cennet bahçeleri nerelerdir, yâ Rasûlâllah?” diye sordular.
  • Efendimiz (SAV): “-Oralar, ilim meclisleridir.” buyurarak cevap verdi. (Tirmizî) Bu meclislerde bulunmak belki bizlere af kapısını açar. Bir müminin hatrına Allah (cc) öbür müminleri affedebilir.

islami sohbet yapılan dergahlar adeta cennet bahçelerinden bir bahçe gibidir. İnsanlar oralarda hüsrana uğramazlar. Herkes nefs taşıyor ama insanın kendisi en güzel ve kolay terbiye edebileceği yerlerdir sohbetler. Hz. Mevlana bu toplantıları bir şiirle çok güzel anlatmıştır.

https://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2021/09/duabahcesi.jpghttps://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2021/09/duabahcesi-150x150.jpgEzeLİslami Konular
Duabahçesi Sohbet Size Neyi Hatırlatıyor? Duabahçesi Sohbet odalarına giren bir çok Müslüman, dua bahçesi araması yaparak İslami sohbet sitemize girmeye devam ediyor. Bu arayışların asıl amacı tasavvuf sohbet başlığı altında her gün ayrı bir konunun işlendiği platformu takip etmek. Mobil chat yapılmasına olanak sağlayan sitemizin her türlü mobil cihaza cevap...