Müslüman Kadın Kanser Nedeniyle Vefat Etti

Müslüman Kadın Amani Liaquat ve onun çarpıcı yaşam öyküsünden bahsetmek istiyorum. Birleşik Kırallıktan (İngiltere) genç bir Müslüman kızımız Amani Liaquat, henüz daha 23 yaşında pazartesi sabahı hayata gözlerini yumdu. Tarihler 2020 yılını gösteriyordu, Amani’nin o gün doğum günü kutlaması vardı ve aniden bayıldı. Ailesi ve arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanede yapılan tetkik ve muayene sonucunda nadir rastlanan bir beyin tümörüne rastlanıldı. Fakat bu tümör çok agresifti ve geleneksel olarak yapılan tüm kanser tedavilerine karşı son derece dirençliydi. Ayrıca bulunduğu yer ve derinliği nedeni ile doktorlar tarafından ameliyat edilmesinin mümkün olmadığı kanaatine varıldı.

Müslüman Kadın Amani

Müslüman Kadın Amani

Normal olarak böyle yıkıcı bir hastalığın kendisinde olduğunu fark eden bir çok insan mücadele azim ve gayretini kaybeder ve direnci kırılır. Fakat Amani Liaquat bu hastalıkla alakalı bir dizi kampanya, röportaj ve sosyal platformlardaki varlığını kullanarak bu hastalık hakkında farkındalık oluşturma gücünü buldu. Dün biliyorsunuz, bu farkındalık hakkında kapsamlı bir makale yazmıştık.

Amani Gezide

Amani Gezide

Amani’nin bu çabaları sonuçsuz kalmadı, bir anda binlerce kişi Amani’ye destek vermeye başladı. Bu sayede Amani aynı hastalıktan muzdarip ve çaresiz kişiler için yardım ve bağış topladı, binlerce kişinin takdir ve teveccühünü kazandı. Bütün bu yaşanan güzel ve olumlu şeylere rağmen, bu azim dolu ve başarılı kızımız 23 yaşında hayata gözlerini yumdu. Babası ölüm haberini sosyal medyadan duyurdu.  “Güzel kızımız Amani bu sabah saat 12.30’da son nefesini verdi” diye yazdı. “22 ay boyunca bu kötü huylu kanser ile savaştı ama ne yazık ki uygun tedavi olmadan hiç şansı yoktu.”

“O benim kahramanım ve Beyin Tümörü Araştırmalarının en muhteşem elçisiydi. Seni sonsuza kadar seviyorum Amani!”

Kızının kanserle savaşını belgeleyen birçok kişinin onunla meşgul olduğu Twitter sayfasında da bir mesaj paylaştı.

“Bu Amani’nin babası, Amani’nin tüm sevimli takipçilerine kızımın bugün cennete gittiğini bildiriyor inşallah” diye yazdı.

Amani

Amani

“Twitter uzmanı değilim ama size her şeyi anlatmanın başka bir yolunu bulamadım. Amani’nin ailesiymişsiniz gibi bunu hak ettiğinizi hissediyorum, benim ailemsiniz.”

Amani Liaquat başarılı bir öğrenciydi. Birinci sınıf bir hukuk diplomasına sahipti ve vefatından sadece bir hafta önce sosyal yardım alanında yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştu.

“İnna lillahi ve inna ileyhi raciun” diyerek İslami sohbet sitesi olarak bizler de bu genç kardeşimize yüce ALLAH’tan rahmet, kederli ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

https://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2022/02/Musluman-Kadin-Amani.pnghttps://www.islami-sohbet.org/wp-content/uploads/2022/02/Musluman-Kadin-Amani-300x300.pngEzeLSağlık
Müslüman Kadın Kanser Nedeniyle Vefat Etti Müslüman Kadın Amani Liaquat ve onun çarpıcı yaşam öyküsünden bahsetmek istiyorum. Birleşik Kırallıktan (İngiltere) genç bir Müslüman kızımız Amani Liaquat, henüz daha 23 yaşında pazartesi sabahı hayata gözlerini yumdu. Tarihler 2020 yılını gösteriyordu, Amani'nin o gün doğum günü kutlaması vardı ve aniden bayıldı. Ailesi...