Yazılı Dini Sohbetler

Yazılı Dini sohbetler

Yazılı Dini Sohbetler

Yazılı dini sohbetler, Etkili ve hoş dini sohbetler, dini sohbetin önemi, rahatlatan dini sohbetler, İslami Sohbetci konu başlığı altında bir çok makaleler yazdık çizdik. Yazdığımız bu makalelerde sahih dini kaynaklara dayanmaya, özellikle Tam İlmihal Saadeti Ebediyye’den faydalanmaya çalıştık. Şimdilere kadar kaynağımız aynıdır ve o kaynaklar ilmihali hazırlayan kişinin söylerinden değil, İslam Âlimlerinden, Ebhab-ı Kiram’dan, Kur’an-ı Kerim ayetleri ve Peygamber Efendimizin sözlerindendir. Her sözün kaynağı da mutlaka gösterilmiştir.

Yazılı dini sohbetlerde her zaman özellikle vurgularız, İslami Chat, dinimizde beraber olmak demektir. Dini Sohbete şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. İslam Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü Teâlâ’nın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Yazılı Dini Sohbetlerin Dinimizdeki Yeri ve Önemi

Yazılı dini sohbetler genel olarak chat siteleri içerisinde zuhur eder. Fakat sözlü muhabbetler ise bu iş için ayrılan sessiz, temiz bir mekanda icra edilir. Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan Müslüman sohbet arkadaşlarının islami sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.

Son din İslam dini olmakla beraber, İslam dini öncesinde de bir çok din ve kitap insanlığa farklı peygamberler aracılığı ile gönderilmiş ve insanların iyiye doğruya yönelmesi amaçlanmıştır. Gelen her din belli bir kesime indirilirken, son din tüm insanlığa indirilmiş ve son peygamber bütün insanlığın peygamberi olarak gönderilmiştir. Bir çok dinin gönderilme sebebi, daha önce gelen din ve kitapların insan eli ile değiştirilmesi ve yani kendi çıkardıkları kuralların dine atfedilmesidir.

Dini sohbet ederken de değinilen konu çoklu dinlerin sebebi ve son dinin neden gelişidir. Gelen son din yani İslam ve Son kitap Kuran, insan eli ile değiştirilmeyen ve baki kalacak olanlar arasındadır. İslam dininin yanı sıra öncesinde de gönderilen dinler hakkında neyi merak ediyorsanız dini sohbet odaları bu konuda size yardımcı olacak kullanıcılarla doludur.

Dini Sohbet Siteleri

Dini sohbet siteleri, sanal sohbet siteleri içerisinde belli bir amaç ve hedef üzerine kurulmuş, İslami Sohbet gibi bir çok konularda dini chat yapabileceğiniz dini sohbet mekanı olmakla birlikte, bir çok dini konularda tartışmalar yapabileceğiniz de mekanlardır. Dini chat siteleri içerisinde Hristiyanlık, yahudilik, musevilik gibi köklü ve geniş kitlelere ulaşmış dinlere mensup insanlara da denk gelebilirsiniz. Bu dinler hakkında merak ettiklerinizi bizzat dini yaşayan insanlardan öğrenebilirsiniz.

Her dinin kendine has özellik ve yapılması gerekenler olsa da tüm dinlerin ortak çağrısı iyiye doğruya ulaşıp yapılmaması gerekenlerden uzak durmak ve yaratıcıya yaraşır birer insan olabilmektir. Dini sohbet siteleri de bu amaçla hem iyi insan olmak için neler yapabiliriz. konuşurken aynı zamanda emri bil maruf nehyi anil münker kavramı çerçevesinde ilerler. Yani iyiliği emredip kötülükten nehyetmek. Her koyun kendi bacağından asılır mantığını bir kenara atıp bildiklerini paylaşan birer insan olmak burada esas amaç olmuştur.

Yazili Dini sohbet odaları gibi bir çok doyasıya dini sohbet edebileceğiniz Dini chat siteleri içerisinde olmak isterseniz wWw.islami-sohbet.org adresimize siz Müslüman kardeşlerimizi de bekleriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir